Marsz Fantastyczny

Zapraszamy do naszego studio, w którym tworzymy przygody

Co robimy

Lubimy grać w gry fabularne, więc kilka lat temu zdecydowaliśmy się dzielić tą pasją z młodymi ludźmi.

Tak rozpoczęła się nasza przygoda w Marszu Fantastycznym. Na początku była to inicjatywa skierowana wyłącznie do dzieci, potem doszły warsztaty dla młodzieży, a dziś w naszych przepasanych grymuarach ze scenariuszami, znajdzie się coś dla każdego, kto będzie chciał wraz z nami odwiedzić jeden z fantastycznych światów.

Mamy za sobą setki sesji, poprowadzonych zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych. W każdym miesiącu rozgrywamy co najmniej dwadzieścia sesji, w których regularnie uczestniczy ponad pięćdziesięcioro graczek i graczy w różnym wieku. Na potrzeby tych spotkań stworzyliśmy kilkanaście gier – w różnych oprawach i z dopasowaną do nich mechaniką.

Poza działalnością warsztatową organizujemy też urodzinowe sesje RPG, sesje na życzenie, sesje integracyjne dla firm oraz zajmujemy się współtworzeniem i redakcją podręczników do gier fabularnych wydawanych na polskim rynku.

Nieważne jest twoje doświadczenie w grach fabularnych. Nie musisz interesować się fantastyką. My zabierzemy cię na wyjątkową przygodę w świecie wyobraźni i wyposażymy w pełen zestaw niezbędnych akcesoriów do gry.

Gry fabularne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Sesje dla dzieci odbywają się w formie regularnych spotkań w stałych grupach oraz jednorazowych spotkań – sesji specjalnych. Sesje specjalne, to samodzielne przygody rozgrywane podczas jednego spotkania. Wprowadziliśmy podział na dwie grupy wiekowe: 6-10 lat oraz 11-15 lat. O uczestnictwie w danej grupie decyduje wiek, a nie doświadczenie dziecka, a scenariusze rozgrywane podczas zajęć dopasowane są do rozwoju emocjonalnego dzieci. Wszystkie sesje regularne i większość sesji specjalnych prowadzimy w trakcie roku szkolnego, a grupy warsztatowe tworzone są na początku każdego semestru i spotykają się regularnie co 2-3 tygodnie. Terminy spotkań ustalane są na początku semestru. Grupy, do których prowadzone są otwarte zapisy, spotykają się w soboty lub niedziele. Grupy zamknięte spotykają się w ustalonych indywidualnie terminach w dni powszednie.

Prowadzimy także sesje dla dorosłych. Oferujemy kilkanaście gotowych scenariuszy w ramach kilku systemów i opraw. Osoba lub grupa zamawiająca sesję, może wybrać spośród nich lub po prostu określić ogólny „klimat” sesji (np.: horror, kryminał, awanturnicze SF, czy mroczne fantasy), a my pomożemy w wyborze odpowiedniego scenariusza. Możemy też przygotować scenariusz na zamówienie, uwzględniając życzenia zamawiającego — konkretną oprawę, motyw przewodni, elementy dodatkowe, które mają znaleźć się w historii, a także system, w jakim ma być dana sesja rozegrana. Jednak tego typu sesje wymagają znacznie dłuższych przygotowań, dlatego warunki i termin takiej sesji muszą być ustalone indywidualnie z dużym wyprzedzeniem.

Organizujemy także sesje urodzinowe oraz sesje rodzinne, podczas których wiek nie gra roli. Nasze scenariusze zawsze przygotowujemy tak, aby dobrze się na nich bawili zarówno młodsi, jak i starsi gracze. Choć sesje urodzinowe wydają się być skierowane głównie do dzieci i młodzieży, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystali z nich również nieco starsi jubilaci. Sesja w oprawie z ulubionego filmu, komiksu czy książki, to doskonały pomysł na prezent dla każdego fana, niezależnie od wieku.

Lidka Migalska

Prowadząca gry/redaktorka
Lidka Migalska
Znaczące spojrzenie 89
Zimna krew67
Wiedza bezużyteczna99
Poczytalność40

Lidka Migalska

Prowadząca gry/redaktorka

Kolekcjonerka wiedzy bezużytecznej, ciekawa wszystkiego co nietypowe i tajemnicze. Interesuje się światem w skali mikro i makro, a fizyka kwantowa przyprawia ją o zawrót głowy. Miłość do fantastyki wyniosła z szuflady taty, w której trzymał kultowe czasopismo i powycinane opowiadania. Jej największym marzeniem jest przytulna kajuta na stacji kosmicznej.

W gry fabularne wsiąknęła dwadzieścia lat temu i tak jej zostało. Od trzech lat, w ramach Marszu Fantastycznego, zajmuje się prowadzeniem spotkań RPG dla dzieci i młodzieży. Jest redaktorką linii wydawniczych systemów: Miasto Mgły, Cyberpunk RED, Coriolis i Zew Cthulhu RPG. Jest zwierzęta mocy to kot, ćma i żmija.

Paweł Marszałek

Prowadzący gry/redaktor

Z zamiłowania fantasta, komiksiarz i mistrz gry, a oprócz tego copywriter oraz redaktor linii wydawniczych systemów: Zew Cthulhu RPG, Miasto Mgły, Mothership RPG, Coriolis oraz Equestria: Puść Wodze Fantazji. Twórca opowiadań fantastycznych, komiksów oraz scenariuszy do gier fabularnych.

Od trzydziestu lat pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), tyleż samo tworzy własne scenariusze i prowadzi sesje jako mistrz gry. Od trzech lat, w ramach Marszu Fantastycznego, zajmuje się prowadzeniem spotkań RPG — ponad pół tysiąca rozegranych sesji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Paweł Migalski
Dzika improwizacja77
Pedant szczególarz99
Nagłe zwroty akcji68
Poczytalność44

Z zamiłowania fantasta, komiksiarz i mistrz gry, a oprócz tego copywriter oraz redaktor linii wydawniczych systemów: Zew Cthulhu RPG, Miasto Mgły, Mothership RPG, Coriolis oraz Equestria: Puść Wodze Fantazji. Twórca opowiadań fantastycznych, komiksów oraz scenariuszy do gier fabularnych.

Od trzydziestu lat pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), tyleż samo tworzy własne scenariusze i prowadzi sesje jako mistrz gry. Od trzech lat, w ramach Marszu Fantastycznego, zajmuje się prowadzeniem spotkań RPG — ponad pół tysiąca rozegranych sesji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przejdź do rezerwacji Sesji

Czym są gry RPG?

Gra fabularna (RPG, z angielskiego role-playing game).

To gra towarzyska oparta na narracji. Gracze wcielają się w fikcyjne postacie, które rozgrywają przygodę w fikcyjnym świecie istniejącym tylko w wyobraźni uczestników. Przygoda toczy się według scenariusza przygotowanego przez Mistrza Gry (scenarzysta, narrator, reżyser oraz aktor postaci drugoplanowych), w którym postacie graczy mają osiągnąć określone cele. Zasady rozgrywki to mechanika gry. Spotkania, na których toczy się rozgrywka nazywane są sesjami.

Do rozpoczęcia zabawy w świecie gier fabularnych potrzebujesz przede wszystkim kartki (specjalnie przygotowana “karta postaci”), ołówka, gumki oraz zestawu kości. Czasami do rozgrywki wykorzystywane są mapy, mapy taktyczne, ilustracje, zdjęcia, figurki oraz muzyka.

 

Generate password

Can't login to member area!

Komunikat systemowy.

question

OK