Marsz Fantastyczny

Warlock - finał kampanii

Wczoraj rozegraliśmy finał kampanii Warlocka. W tym sezonie dwie marszowe grupy grały w tego miodnego erpeżka – ja (Paweł) prowadziłem jedną, Lidka drugą. Muszę przyznać, że Warlock przyjął się bardzo dobrze i wcale mnie to nie dziwi, bo mechanika jest szybka, łatwa i przyjemna. My gramy sobie w sosie quasi-dark fantasy ze sporą dozą elementów komediowych. Nie jest to może czysty Pratchett, ale daleko nam też do błota, krwi i znoju jesiennej gawędy. Po sześciu sesjach, gracze nie mają dość, więc drużyna spotyka się zapewne w tym samym składzie po wakacjach. Przy okazji wielkie dzięki dla Wydawnictwa Hengal, które każdemu młodemu graczowi przekazało za free podręcznik w wersji pedeef. Wojciech Wons chwała Ci za to i obyś zawsze dostawał mnóstwo pedeków, a oprócz tego możesz sobie wylosować jakąś nietuzinkową patelnię.

Rzuć K6:

1. Patelnia Przepyszności – zjedzenie usmażonej na tej patelni potrawy zapewnia modyfikator +2 do wszystkich rzutów na umiejętności przez 1K6 godzin.

2. Patelnia Puszystego Cierpienia – przeklęte narzędzie Mardura Okrutnego, niezwyciężonego Czarnego Rycerza, który zasłynął też jako doskonały kucharz (szczególnie zachwycała puszystość jego gargantuicznych omletów, które przyrządzał z mendla jaj). Patelnię można używać jako dwuręcznej broni obuchowej (Typ: NIETUZINKOWA; Obrażenia: 2K6+3 miażdżące).

3. Naleśnikomiot – mechaniczna patelnia stworzona przez karsnoludzkiego wynalazcę Hermnicha Zielonobrodego z klanu Twardopiętych. Patelnia ta miała w swym założeniu przyspieszyć smażenie naleśników, które to zajęcie, jak wszyscy wiedzą, jest długie, mozolne i zanim usmaży się kolejny, to wszyscy już czekają z pustymi talerzami i każdy chce następnego, a ciasto dopiero jest wylane i co ty myślisz, że jak będziesz tak ciągle pytał kiedy, to ten naleśnik się szybciej usmaży… Nieważne! Krótko mówiąc - tradycyjny sposób smażenia naleśników rodzi frustrację wśród krasnoludów, dlatego też powstał Naleśnikomiot. Niestety w fazie projektowej coś poszło nie tak i zamiast mechanicznej patelni do szybkiego smażenia naleśników, powstała maszyna śmierci, która wypluwa z siebie skwierczące, płonące i lepkie pociski z ciasta naleśnikowego rażące wrogów z szybkością kartaczownicy (Typ: NIETUZINKOWA; Obrażenia: 2K6+3 podpalenie)

4. Opoka Rodergana Hanzellofta – porzóndna niziołkowa patelnia na szelkach, której odporność na uszkodzenia jest legendarna. Patelnię można używać jako napierśnika, wówczas traktowana jest jako średni pancerz (redukuje utratę 1K6 punktów Wytrzymałości).

5. Rykoszetująca Patelnia z Forhendu – tego typu patelnie są używane przez tajemniczą kastę kapłanów-kucharzy z wyspy Forhend. Dzięki niej można odbijać wszelkiego rodzaju pociski lecące w stronę osoby, która ją dzierży – zamiast testu uniku, wykonuje się test Obuchów, wykrzykując przy tym coś w stylu: He! albo Hu! albo Haaaaa! albo Eeeh! Tak czy siak coś tam wykrzykując z wysiłkiem. Test rozpatruje się standardowo - jeśli przewyższa test ataku, wówczas pocisk zostaje odbity, a jeśli wynik ten będzie trzykrotnie wyższy od trafienia, wówczas pocisk rykoszetuje i trafia strzelca zadając odpowiednie obrażania. Patelni tej można też użyć jako dużej tarczy, wówczas strzelec otrzymuje karę -5 do rzutu.

6. Opętana Patelnia Gwidona Szalonego – czarodziejska patelnia, stworzona przypadkiem w pracowni najbardziej stetryczałego czarnoksiężnika w Królestwie. Podczas jednego z szalenie niebezpiecznych eksperymentów magicznych z użyciem zdezorientowanego demona Siódmego Kręgu, wściekłego kota zamkniętego w pudełku oraz kilku kilogramów reaktywnego pyłku wróżek, doszło do kolizji wymiarów i niekontrolowanego przepięcia astralnego, czego efektem było samoopętanie się patelni. Patelnia więzi w sobie trzy byty - ducha Gwidona Szalonego, demona Siódmego Kręgu oraz wszystkie dziewięć żywotów jeszcze bardziej wkurzonego kocura. Pełnia możliwości tego przedmiotu nie została jeszcze odkryta. Ponoć machnięcie patelnią rzuca jeden losowy czar, a przedmioty, w które się nią uderzy stają w płomieniach. Przede wszystkim jednak, o każdej porze dnia i nocy, wydobywają się niej odgłosy, które świadczą o tym, że kocie żywoty są nadal wściekłe.

Generate password

Can't login to member area!

Komunikat systemowy.

question

OK